A CCHR az 50 éve alatt ügyvédekkel, kormánytisztviselőkkel, törvényhozókkal, kivizsgálási testületekkel, civil szervezetekkel és újságírókkal dolgozott együtt, hogy leleplezze a visszaéléseket a mentális egészségügy területén, és elérje, hogy bevezessék a szükséges változásokat, amelyek megelőzik az ilyen visszaéléseket.
A CCHR az 50. születésnapján számos barátjától kapott elismeréseket és dicséreteket, illetve elismerő és méltató okleveleket.
Közülük az egyik Niall McLaren ausztrál pszichiáter volt, aki azt írta, hogy a CCHR munkája „lényeges, ha tenni akarunk a dehumanizáló pszichiátria véget nem érő propagandája ellen” és „az ellen az elképzelés ellen, hogy a boldogtalan vagy lehangolt fiatalokat meg kell fosztani az emberi jogaiktól, és engedelmességbe kell gyógyszerezni”.
Oleg Khilkevich, egy amerikai nővérképző főiskola oktatója pedig azt mondta, hogy a CCHR „hosszú múlttal rendelkezik abban, hogy bátran és fáradhatatlanul harcol az emberi jogokért. Számos nagyszerű reformért volt felelős, amelyek most már védik a pácienseket a »kegyetlen, embertelen vagy megalázó bánásmódtól«, ahogy ezt az Emberi jogok egyetemes nyilatkozatának 5. cikke leírja.”
Lothar Krappmann professzor Németországból, az ENSZ Gyermekjogi Bizottságának korábbi tagja, azt írta: „Ha rámutatnak, hogy elértem valamit a félrediagnosztizált és helytelenül kezelt gyerekek érdekében, akkor hozzá kell tennem, hogy ez a CCHR-tól kapott jó információk és dokumentumok miatt volt lehetséges.”
„Ez a szervezet arra törekszik, hogy példát mutasson az ENSZ Emberi jogok egyetemes nyilatkozatának elveiből.”
Adam Schiff USA kongresszusi képviselő azt mondta: „Ez a szervezet arra törekszik, hogy példát mutasson az ENSZ Emberi jogok egyetemes nyilatkozatának elveiből. Bár sok szempontból előrehaladtunk 1948 óta, még sok munka van hátra, és még sok minden vár a fiatalabb generációkra, hogy előrevigyék az emberi méltóság, a béke és a jólét ügyét.”
Így a CCHR nemcsak arra tekint vissza, hogy mit ért el az első 50 éve során, hanem arra a tudásra és tapasztalatra is, amelyet mostanra megszerzett ahhoz, hogy tovább folytassa ezt a létfontosságú munkát a pszichiátriai visszaélések megszüntetésére a közeljövőben.
Nonprofit mentális egészségügyi figyelőszervezetként a CCHR tagsági díjakra és adományokra támaszkodik, hogy végrehajtsa küldetését: megszüntetni a pszichiátriában zajló emberi jogi visszaéléseket és megtisztítani a mentális gyógyítás területét. Hogy ön is része legyen a világ legnagyobb mozgalmának, amely a mentális egészségügy reformját tűzte ki célul, csatlakozzon ahhoz a csoporthoz, amely eddig több mint 180 olyan törvény megalkotásában segédkezett, amelyek védik az állampolgárokat a pszichiátriai visszaélésektől.